Cnc Kesi̇m Ve Yüzey İşlemi̇
CNC Kesim ve Yüzey İşlemi
CNC Kesim ve Yüzey İşlemi

Son yıllarda teknolojinin gelişmesi ile el işçiliği arka planda kalmaya başlamıştır. CNC teknolojisi sayesinde zamandan tasarruf sağlanırken kalite daha yüksek hale gelmiştir. Kişinin manuel olarak girdiği kodlanmış komutlarla ahşap parçalarının kesilmesi ile ahşap CNC tezgahı  sağlanır. CNC bilgisayarlı numaratik ( Computer Numerical Control) demektir. Adından da anlaşılacağı üzere kişi kodu girerek istediği ürünü istediği büyüklükte kesebilmektedir.

3D hareket sistemi ile kodlanmış komutlarla ahşabı keser, yönlendirir, oyar ve deler. Ahşap CNC tezgahı sayesinde ahşap üzerinde bu işlemler gerçekleşir. Zaman ve enerji tasarrufu ile verimli sonuçlar elde edilir. Mesela gardırop, ahşap dolap, sallanan sandalye gibi ahşap eşyaların şekil almasında büyük rol oynar. Özellikle ahşap oyma makinesi ahşabı istenilen şekilde keser. Ortaya çıkan sonuç istenildiği stilde gerçekleşir.

Ahşap CNC Tezgahı Nasıl Seçilir?

  • Ne için kullanılacağı  ahşap CNC tezgahı  seçiminde en önemli unsurdur. Kullanılacak parçaların büyüklüğü, şekli ve yapısı analiz edilmelidir. Analizden sonra oyma, delme, kesme gibi işlemleri yapacak makinenin uçlarının uyumu kontrol edilmelidir. Herhangi bir uyumsuzluk makinenin çalışmamasına, istenilen sonucun ortaya çıkamamasına sebep olabilir.
  • Birçok özelliği bünyesinde bulunduran ahşap CNC tezgahı için ürün oluşumu sırasında yapılacak işlemler sıraya konmalıdır. Örneğin ahşabı kesme, oyma, delme işlemleri belirli bir öncelik sırasına göre yapılmalıdır. Herhangi bir işlem önceliği hatası zaman kaybı yaratırken üründe de geri dönülemeyecek hatalarına sebep olur.
  • Kullanımı zor olmayan, kolay kod oluşturulan bir ahşap CNC tezgahı tercih edilmelidir.
İsmet Mobilya Trend Ürünler ve Tasarımlar ile Mobilya Dünyasında Liderlik
Mobilyanızı tamamen istekleriniz doğrultusunda size özel tasarım ve ölçülerde üretiyoruz..
Mutfak Dekorasyon
Membran Kapak
Lake Kapak Üretimi
CNC Kesim ve Yüzey İşlemi
Lazer Kesim
Lazer Yüzey İşlem
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın